Сьогодні, 21 вересня начальник Головного сервісного центру МВС завітав із робочим візитом до Хмельницького. Тут відбулася презентація поширення пілотного проєкту із забезпечення прозорих іспитів у сервісних центрах МВС ще на 4 області.
Разом із журналістами, у сервісному центрі МВС № 6841 оглянули оновлений екзаменаційний клас для складання теоретичних іспитів та авто для практичних іспитів.
«Відсьогодні пілот стартує ще в 4 регіонах: Хмельниччині, Черкащині, Полтавщині та Чернігівщині. Він передбачає оптимізацію екзаменаційної діяльності та запровадження онлайн запису на практичний іспит» — заявив Микола Рудик на презентації.
Що зміниться для майбутніх кермувальників?
За понад 3 місяці дії пілотного проєкту, замовлення талонів попереднього запису онлайн користується попитом серед громадян. Тепер цією опцією можуть скористатись жителі ще 4 областей. Кандидати у водії мають вибір, як отримати талон попереднього запису на іспити. Це можна зробити через термінал, який розташований безпосередньо у приміщенні сервісного центру МВС. Або ж замовити талон онлайн через е-запис, який генерується на 14 днів вперед. Завдяки дистанційному запису, кількість візитів до сервісного центру МВС скоротиться з двох до одного. Це дуже зручно та швидко, адже тепер не потрібно витрачати додатковий час і кошти на дорогу.
Сервісні центри МВС стануть своєрідними екзаменаційними хабами з просторими класами. Про це розповів начальник Головного сервісного центру МВС Микола Рудик: «Ми посилюємо технічні умови в екзаменаційних класах. Тобто, сервісні центри МВС перетворюємо в своєрідні екзаменаційні хаби з просторими класами. Ми додатково обладнали їх відеокамерами з аудіозаписом, які фіксуватимуть звук. Тож кандидати у водії не зможуть отримати можливу підказку від сторонніх осіб. А завдяки додатковій відеофіксації виключається будь-яке ймовірне втручання в іспити. Такий посилений технічний контроль стане дієвим інструментом для оскарження результатів іспитів».
Майбутні кермувальники також мають можливість вибрати сервісний центр МВС, у якому хочуть складати теоретичне та практичне тестування. Вони розташовані за адресами:
Хмельницька область:
- Хмельницький (сервісний центр МВС № 6841);
- Кам’янець-Подільський (сервісний центр МВС № 6843).
Черкаська область:
- Черкаси (сервісний центр МВС № 7141);
- Умань (сервісний центр МВС № 7142).
Полтавська область:
- Полтава (сервісний центр МВС № 5341);
- Кременчук (сервісний центр МВС № 5342);
- Лубни (сервісний центр МВС № 5343).
Чернігівська область:
- Чернігів (сервісний центр МВС № 7441);
- Прилуки (сервісний центр МВС № 7442).
Відтепер експеримент із прозорого складання іспитів у сервісних центрах МВС діятиме в 12 областях України. Розпочався проєкт із Львівської, Київської, Одеської та Вінницької областей понад 3 місяці тому. А з 3 серпня розширився на Рівненщину, Житомирщину, Кіровоградщину та Сумщину. Про результати успішності кандидатів у водії розповів начальник Головного сервісного центру МВС Микола Рудик: «У цих регіонах знизився відсоток успішності тестування. Теоретичний іспит з першого разу склали – 24,5%, а практичний більш як 32%. Це говорить про погану підготовку кандидатів у водії».
Щоби краще освоїти знання правил дорожнього руху та успішно скласти іспити, майбутні водії можуть пройти підготовку на сайті Головного сервісного центру МВС. Онлайн-тренажер повністю імітує умови, в яких кандидати складатимуть іспит на знання ПДР.
В інших сервісних центрах МВС в цих областях громадяни й надалі отримуватимуть всі доступні послуги: реєстрація та перереєстрація транспортних засобів, видача та обмін посвідчення водія, вибракування транспортного засобу та отримання міжнародного посвідчення водія. Проте теоретичні та практичні іспити прийматимуться виключно в тих підрозділах, в яких розпочався пілотний проєкт.
Консультацію щодо послуг сервісних центрів МВС можна отримати за телефоном (044) 290-19-88 або на сторінках Головного сервісного центру МВС в Фейсбук та Інстаграм. Відповіді на найпоширеніші питання та корисну інформацію черпайте на сайті.