A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Кольорографічні схеми, розпізнавальні знаки та написи учбових транспортних засобів


Відповідно до наказу Державного підприємства «Науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості» № 81 від 22 березня 2018 року «Про прийняття та скасування національних нормативних документів» з 15 червня 2018 року набув чинності Національний стандарт України ДСТУ 3849:2018 «Кольорографічні схеми, розпізнавальні знаки, написи та спеціальні сигнали оперативних, спеціалізованих та спеціальних транспортних засобів. Загальні вимоги» (далі – стандарт).

Так згідно пункту 3.3.3 стандарту, до спеціалізованих транспортних засобів належать учбові транспортні засоби, які використовуються для навчання керуванню транспортними засобами.

Відповідно до пункту 4.5.4 стандарту висота літер написів має бути не менше ніж 60 мм, ширина штриха – не менше ніж 15 мм, відстань між літерами – не менше ніж 10 мм.
Висоту  літер треба вибирати залежно від типу транспортного засобу, ширини контраст вальної смуги. Ширину штриха та відстань між літерами визначають залежно від висоти літер.

Кольорографічні схеми, розпізнавальні знаки та написи спеціалізованих транспортних засобів, а саме учбових транспортних засобів, наведені у додатку А до стандарту (рисунки А.42 – А.45).