A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Порядок обліку суб’єктів господарювання, які здійснюють оптову та роздрібну торгівлю


Відповідно до пунктів 11, 12, 13 Порядку обліку суб’єктів господарювання, які здійснюють оптову та роздрібну торгівлю автомобілями, автобусами, мотоциклами всіх типів, марок і моделей, причепами, напівпричепами, мотоколясками, іншими транспортними засобами вітчизняного та іноземного виробництва та їх складовими частинами, що мають ідентифікаційні номери, який затверджений наказом Міністерства внутрішніх справ України від 06 травня 2022 року № 279 (далі – Порядок обліку), для формування персонального логіну та паролю доступу відповідальних осіб суб’єкта господарювання до електронного реєстру, необхідно надіслати на адресу Головного сервісного центру МВС (далі – ГСЦ МВС) коректно офоромлені документи, а саме:

  • Лист (додаток 1);
  • Копії документів про відповідність робочого місця користувача електронного реєстру вимогам законодавства, у тому числі у сфері технічного захисту інформації в обсязі функцій, зазначених у технічному завданні на організаційно-технічне рішення комплексної системи захисту інформації типового робочого місця зовнішнього Користувача Національної інформатизованої інформаційної системи системи Міністерства внутрішніх справ України, погодженому Адміністрацією Держспецзвязку 31 січня 2017 року (сертифікат відповідності КСЗІ, атестат, декларація, договір, тощо) (далі – копії документів).

Інформуємо, що лист та копії документів можуть бути надіслані до ГСЦ МВС на адресу електронної пошти info@hsc.gov.ua.

У такому разі лист створюється в електронній формі, до нього додаються скановані копії документів, що завершується накладенням електронного підпису керівника підприємства. У випадку, коли лист завірений фізичним підписом та печаткою, суб’єкт господарювання надсилає на адресу ГСЦ МВС оригінали заяви та скан-копію Атестату відповідності поштою.

Працівниками ГСЦ МВС проводиться розгляд поданих заяв, за результатами якого встановлюється відповідність сертифікату посиленого ключа особі, зазначеній в заяві.

Враховуючи вищезазначене, суб’єкту господарювання необхідно вказувати в заяві номер ключа відповідальної особи та відповідний номер сертифіката посиленого ключа. При цьому звертаємо увагу, що сертифікат повинен бути виданий відповідальній особі, як представнику організації, що здійснює торгівельну діяльність.

Також, зазначений сертифікат повинен бути опублікований на сайті відповідного кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг.

Для отримання логіна та пароля відповідальна особа, зазначена в заяві, повинна відображатися в обліковій карточці суб’єкта господарювання в електронному реєстрі. Для внесення відповідної інформації рекомендуємо звернутися до регіонального сервісного центру ГСЦ МВС (далі – РСЦ) за місцем діяльності організації.

Додатково інформуємо, що відповідно до пункту 12 розділу 2 Порядку ГСЦ МВС повідомляє про видачу логіна та пароля РСЦ за місцем діяльності та суб’єкта господарювання. Також відповідно до пункту 13 розділу 2 Порядку відповідальна особа суб’єкта господарювання отримує персональний логін та пароль доступу до електронного реєстру в РСЦ за місцем діяльності  на підставі акта приймання-передачі.

З огляду на вищевикладене рекомендуємо в заяві вказувати достовірну інформацію про адресу місця діяльності та адресу електронної пошти для листування.