A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС


13 Грудня 2016

14 грудня в Україні вшановують ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Відповідний указ про відзнаку цього дня, підписав Президент України 10 листопада 2006. І хоча для загалу більш зрозумілим є  26 квітня — Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф —  у 14 грудня є власна історія. Ліквідатори наслідків аварії вважають цей день своїм, адже ціною  надзвичайних зусиль до 30 листопада  1986 року, над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС, було зведено захисний саркофаг, а вже 14 грудня в газеті «Правда» сповістили про введення в експлуатацію комплексу захисних споруд. З тих пір, на честь своєї першої перемоги, ліквідатори почали самостійно збиратися щороку і відзначати цю дату.

В ліквідації катастрофи на ЧАЕС брали участь понад 650000 людей з усього Союзу, з яких більше половини — представники тодішньої УРСР.І сьогодні у переддень Дня ліквідатора наслідків аварії на Чорнобильській АЕС хочемо розповісти про наших колег, які були серед тих, хто не шкодуючи своїх сил, здоров’я виконували свій громадянський, моральний обов’язок, приймаючи участь у ліквідації наслідків найбільшої техногенної катастрофи людства.

То ж знайомтеся! Москаленко Володимир Іванович, оператор комп’ютерного набору територіального сервісного центру № 5342 РСЦ МВС в Полтавській області. Людина, що має понад 38 років трудового стажу, левову частку якого гідно служив у органах внутрішніх справ МВС.

Москаленко фото

Посвідчення МоскаленкаВолодимир Іванович – професіонал, має великий життєвий і практичний досвід, сумлінний  в роботі – так характеризує його керівництво, а молоді колеги відзначають, що Володимир Іванович – людина надзвичайно скромна, тактовна, стримана, ввічлива. І молодим є чому повчитися.

… Тоді, у квітні 1986 року масштаби трагедії керівництво Радянського союзу вмістило у скупе повідомлення: про те, що на Чорнобильській атомній електростанції стався нещасний випадок. Один з реакторів зазнав ушкодження.  Здійснюються заходи з метою усунення наслідків інциденту. Постраждалим  надана необхідна допомога. Створена урядова комісія для розслідування інциденту…

Але і через тридцять років, аварію на Чорнобильській АЕС вважають величезним екологічним лихом, адже внаслідок вибуху реактора та пожежі на ньому, за короткий період часу у довкілля потрапило до 7 т ядерного палива. При цьому викид радіоактивного елементу Цезія-137 був тотожним радіації від вибуху декількох десятків таких ядерних бомб, що було скинуто в 1945 р. на японське місто Хіросіму.
Факти говорять, що від вибуху при гасінні пожежі, яка тривала близько 10 днів, загинув 31 чоловік і більше 200 було госпіталізовано. За неофіційною статистикою в Україні померло не менше 15 тисяч людей, які були уражені в результаті аварії на Чорнобильській АЕС, а понад 3 млн. людей вважаються постраждалими.

Аби у найкоротший  час приборкати аварію,  були потрібні руки тих, хто безпосередньо приймав участь у гасінні пожежі, тих, хто будував саркофаг для четвертого реактора, тих хто надавав медичну допомогу, хто забезпечував побут ліквідаторів.

У травні 1986 року Володимир Іванович, у складі загону працівників міліції, був направлений виконувати спеціальне завдання  у зону Чорнобильської АЕС. Як людина  відповідальна, він не вагався їхати чи ні: завдання поставлене, а, отже, має бути виконане. Після виконання службового обов’язку в радіоактивній зоні, Володимир Іванович продовжив службу в органах внутрішніх справ, працював у Кременчуцькому МРЕВ ДАІ, разом з дружиною виховав донечку. А сьогодні, він із задоволенням ділиться професійними знаннями і вміннями з молодими колегами.

Продовжуючи розповідь про співробітників сервісних  центрів МВС в Полтавській області, не можна оминути провідного спеціаліста-адміністратора ТСЦ № 5346 – Москальця Володимира Михайловича.

  Посвідчення Москалець  Москалець    У 1990 році, перебуваючи на службі в органах внутрішніх справ, Володимир Михайлович виконував поставлені завдання у зоні ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, за що не одноразово отримував відзнаки і нагороди. Але ними він не хизується, адже вважає, що був там, де мав бути, виконував свій обов’язок. А це – це справа честі!

Колеги говорять про Володимира Михайловича з повагою: доброзичливий, чуйний, не терпимий до грубощів, в роботі ретельний, дисциплінований, ініціативний, вимогливий до себе, має тверде слово і не йде на змову з сумлінням.

Вшановуючи Ваш подвиг під час ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС,  відданість, мужність і героїзм, готовність до самопожертви заради захисту людства від руйнівного впливу наслідків екологічної катастрофи, висловлюємо щиру вдячність та сердечні побажання міцного здоров’я, благополуччя, родинного тепла і злагоди Вам, Вашим рідним та близьким.

грамота Москалець